Voodoo Büyüsü Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Bir kişiyi acı çektirmek veya lanetlemek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği büyülerden biri Voodoo’dur. Bugün sizlere Voodoo büyüsü hakkındaki temel bilgileri ve bilinmesi gereken detayları sizlere aktaracağız.

Voodoo Büyüsünün Tarihçesi

Voodoo büyüsü, filmlere dahi konu alınmış, herkesin en çok korktuğu ama bir o kadar da merak ettiği bir büyüler arasındadır. Voodoo Batı Afrika kökenli bir inançtır. Kongo, Dahomean ve Yoruba gibi ülkelerden köleleştirilerek günümüz Haiti’sine yerleştirilen insanlardan ortaya çıkarmıştır. Voodoo inanışına göre genelde ruhçu animist bir inanış olarak tanımlanmaktadır.

17. yüzyılların sonlarında, Hristiyanlar o dönemlerde bu inanışı ortadan kaldırılmak istenmiştir. En çarpıcı dini özelliklerinden birisi ise dini liderlerinin olmamasıdır. Kelime anlamı “manevi varlık” olarak bilinir ve bu inanışa göre her kişi kendinin dini elçisi olarak kabul edilir. Bu yüzden Asya ve Avrupa’da görülen diğer geleneksel inançlar gibi bir lideri yoktur. Görünür alem, kurban verme ve görünmeyen alem inançları ve benzeri davranışlar bu inançta da karşılaşılan durumlar arasındadır. Haiti’nin anayasası gereğince Voodoo inancı, 1987 yılında korunma altına alınmıştır.

Voodoo Büyüsü Ne Şekilde Yapılır?

Büyüyü yapacak olan kişi, büyünün tesir etmesi istenilen kişinin dış görünüşünü barındıran bir kukla bebek yapması gerekir. Saman, kil ve ipliklerden yapılan bu kuklaya büyünün yöneltileceği insana ait bir eşya bağlanması gerekir. Yapılan kukla, büyünün tesir edeceği kişi için büyü sözleri söylenir.

Kuklayı hazırladıktan sonra, toplu iğne gibi sivri bir cisim ile istenilen bölgeleye zarar verilmeye başlanır. Büyünün doğru bir şekilde sonuçlanabilmesi için, büyüyü yaptırmak isteyen kişinin güçlü bir nefret duygusu hissetmesi gerekir. Haiti gibi birçok Afrika ülkesinde de yaygın olarak kullanılan bu antik büyü, en kesin sonuçlar veren kara büyüler arasında yer almaktadır.

Voodoo büyüsü

Voodoo Büyüsünün Tutma Vakti

Voodoo büyüsü tutma vakti, büyü yapılırken kullanılacak olan bebeğin ne kadar sürede hazırlandığına göre değişmektedir. Büyüde kullanılan bebeğe okunulacak dualar ve tılsımlı sözler sonucunda bebek tılsımlanır. Daha sonra bebeğe yapılacak her bir iğne batırma işleminden sonra büyüye maruz kalmış kişi anında bu durumdan etkilenir. Bebeğin neresine iğne batırırsanız, karşı tarafın vücudu da o bölgelerde ağrılara ve kalıcı hastalıklar meydana gelir.

Voodoo büyüsünün tesirini net bir şekilde görmek için özel olarak hazırlanan bebeğin kimse tarafından dokunulmaması gerekir. Bu bebeğe sadece büyüyü yapan hoca veya medyum dokunabilir. Eğer bebeğe herhangi biri dokunursa tılsımı gider ve büyünün etkisi karşı tarafa tutmaz.

Voodoo Büyüsünün Etkileri Nelerdir?

Eğer bir kişiye Voodoo büyüsü yapıldıysa; artan asabiyet, şiddetli halusinasyon,  gerginlik ve benzeri gibi psikolojik etkiler görülmeye başlanmaktadır. Gerçeklik algılarını kaybederek karabasan ve kabuslar görmeye başlanır.

Voodoo büyüsü, zaman geçtikçe belirtilerini gösteren bir büyüdür ve adım adım ölüme sürüklemektedir. Karabasan ve halüsinasyonlar gün geçtikçe zehirledikten sonra, hastalıklara sürükler ve en sonunda kişiyi intihara teşebbüs edebilir. Büyünün ters tepmesi ve büyüyü yaptıran kişiyi bulması söz konusu değildir. Voodoo büyüleri direkt hedefe odaklı bir büyüdür.

Voodoo Büyüsü Nasıl Bozulur?

İnsanlara zarar vermek hatta ölüme kadar götüren bu büyü, herkesin yapamayacağı bir büyüdür. Antik bir büyü olması nedeniyle, ritüellerin harfiyen yerine getirilmesi gerekir.

Büyüyü yapacak olan kişinin bu irfanlara sahip olması önemlidir. Bu büyüyü bozmak istenilirse aynı şekilde güçlü bir kişiye ihtiyaç vardır. Büyüyü yapanlar bazen büyüyü bozmakta zorlanır hatta bozamamaktadırlar. Voodoo büyüsünden kurtulmak için iyi bir araştırmaya ihtiyaç vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now