Tarot Kartlarının Açılımı Nedir?

Tarot kartları, birçok kehanet biçiminden biridir. Genellikle potansiyel sonuçları ölçmek ve bir kişiyi, bir olayı veya her ikisini çevreleyen etkileri değerlendirmek için kullanılırlar. Tarot okuması için teknik terim, kartomanciliğin bir alt bölümü olan taromani’dir.

Tarot İle Tahmin Yapmak

Tarot okuyucuları genellikle geleceğin akışkan olduğuna ve gelecekteki olayların kesin tahminlerinin imkansız olduğuna inanırlar. Bu nedenle, tarot kartı düzenlerini yorumlarken, okumayı alan kişi için olası sonuçları belirlemeye ve eldeki konuyla ilgili etkileri incelemeye odaklanırlar. Tarot okumaları, daha bilinçli seçimler yapabilmeleri için konuyu ek bilgilerle donatmayı amaçlamaktadır. Zor seçimlerle karşılaşan denekler için bir araştırma yoludur, ancak nihai sonuçların garantisi olarak görülmemelidir.

tarot kartları

Spread

Tarot falcısı, desteden bir dizi kart dağıtarak ve bunları spread adı verilen bir düzenlemeye yerleştirerek okumaya başlar. Formadaki her kart, okuyucu tarafından görünen değerine ve spread içindeki konumuna göre yorumlanır. Yayılma konumu, sorulan sorunun farklı bir yönünü gösterir.

En yaygın yayılmalardan ikisi Üç Kader ve Kelt Haçı’dır. Üç Kader, üç karttan oluşan bir yayılmıştır. Birincisi geçmişi temsil eder, ikincisi bugünü temsil eder ve üçüncüsü geleceği temsil eder. Üç Kader, birçok üç kart spreadinden biridir. Diğer yayılımlar, mevcut durum, engel ve engelin üstesinden gelmek için tavsiyeler gibi üç konuyu kapsar; ya da konu neyi değiştirebilir, neyi değiştiremez ve neyin farkında olmayabilir. Kelt Haçı, geçmiş ve gelecek etkiler, kişisel umutlar ve çatışan etkiler gibi unsurları temsil eden on karttan oluşur.

Major ve Major Arcana

Standart tarot destelerinde iki tür kart bulunur: Major ve Major Arcana. Minor Arcana, normal oyun kartlarından oluşan bir desteye benzer. Dört takım elbise (Asalar, Kupalar, Kılıçlar ve Tılsımlar) bölünmüştür. Her renkte 1’den 10’a kadar numaralandırılmış on kart bulunur. Her bir renkte ayrıca at, kız ve kral olarak adlandırılan yüz kartları bulunur. Major Arcana, kendi benzersiz anlamları olan bağımsız kartlardır. Bunlara Şeytan, Güç, Ölçülülük, Asılan Adam ve Ölüm gibi kartlar dahildir.

Bilgi Kaynakları

Farklı falcılar, belirli bir konu için doğru kartların nasıl dağıtılacağı konusunda farklı fikirlere sahiptir ve onun sorunları. Birçok psişik ve büyülü pratisyen için kartlar, okuyucunun bir konunun durumunu algılama ve anlamasına yardımcı olma özel yeteneğini tetiklemeye yardımcı olan basit bir araçtır. Diğer falcılar, evrensel bir zihin veya evrensel bilinçten yararlanmaktan bahsedebilir. Yine de diğerleri, kartları anlamlı bir sıraya yerleştirmek için tanrıların veya diğer doğaüstü varlıkların etkisine inanıyor. Bazı falcılar, tarot yayılmasının nasıl çalıştığının ayrıntılarını anlamadıklarını ancak yine de işe yaradığına inandıklarını kabul ederek açıklamalardan tamamen kaçınırlar.

Kartların Gücü

Çok az falcı, herhangi birinin bir deste tarot kartı alıp anlamlı bir okuma üretebileceğini ileri sürer. Çoğu zaman, kartların hiçbir gücü yokmuş gibi görülür ve basitçe falcıya yardımcı olmak için yararlı bir görsel ipucudur. Diğerleri, kartlarda okuyucunun kendi yeteneklerini vurgulayan bir güç olduğuna inanıyor, bu yüzden sadece kendi destelerinden çalışacaklar.

Tarot Kartlarını Hayatınızda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Tarot kartlarınızdaki daha derin gerçekleri ortaya çıkarmak için çok tefekkür ve derin algı gerekir. Anlamları ve yorumları uzlaştırmalı ve kendi düşüncelerinize ve deneyimlerinize daha derine inerek bunları sizinle alakalı hale getirmelisiniz. Yorumları geçmişinizle, günlük yaşamınızla ve kendinizle ilişkilendirmeniz ve nasıl uygulanabileceğini anlamanız gerekir.

Tarot kartlarınızın anlamını tam anlamıyla almamak çok önemlidir. Belirli bir okuma hakkında sorularınız varsa, en iyisi okuyucunuzdan açıklama istemektir. Uyarıları ve alametleri dikkatlice alın ve bunları yol gösterici olarak kullanın. Ve son olarak, hayatta aradığınız sonucun her zaman kendi ellerinize bağlı olacağını unutmayın. Tarot kartları, insanların bazen neyin gerçekleşmediğini görmelerine yardımcı olan yardımcı araçlar olabilir. Bu deneyimin faydalarından yararlanmak ve sizi durumunuzun ve gerçek benliğinizin daha fazla farkına varmak için açıklık ve büyük bir tefekkür gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now