Medyum nedir?

Bu fani dünyadan bedeni ile ayrılıp ruhlar alemine gidenler ile iletişime geçen, bizlere onların mesajını aracı olarak ileten, özel yetenekleri olan ve çeşitli büyüler yaparak kişilere yardımcı olan kişilere medyum denilmektedir. Fransızca kelime anlamı olarak Medium kelimesinden etkilenerek dilimize geçmiş olan medyum kelimesi Fransızca olarak aracı anlamındadır. Psişik yönleri ileri derece güçlü hassas kişiler olan medyumlar başka insanlardan çok farklı özelliklere sahiptir. Bu güç onlara doğuştan gelmektedir.

Psişik güçlere ehli olan kişiler ruhlar ile iletişime girebilen medyumlar aynı zamanda nesnelerin ve canlıların zihinlerine tesir ederek iletişim kurabilen özel kişilerdir. Bu eşsiz özellikleri ile cansız nesnelerin yerlerini değiştirebilir, canlıların zihinsel kontrolünü etkisi altına alan medyumlar ülkemizde çok fazla kişiler tarafından ziyaret edilmektedirler.

medyum nedir

Medyumların İletişim Yöntemleri

Büyülü güçlere sahip olan ve bunun dışında psişik güçleri ile farklı karakterleri olana özel medyumlar normal insanlardan farklı bir şekilde iletişim yöntemleri kullanıyorlar. Normal insanlar sadece beş duyu organları ile iletişim kurarken özel medyumlar beş duyu organlarından algıladıkları sinyallerden çok farklı sinyalleri algılayarak iletişim kurabilirler. Bu eşsiz özelliklere sahip olan kişiler sıradan insanlardan farklı olarak birçok ruhlar ile iletişim kurabilen, canlıların zihinlerini kontrol altına alan özel medyumlar iletişim yöntemi olarak aşağıdaki yöntemleri kullanırlar.

  • Kulağa farklı gelen sesler dalgaları, sinyaller ve farklı titreşimler,
  • Altıncı hissi kuvvetli olan yöntem ile kurulan iletişim,
  • Tırnaklar algılanan farklı sinyallerle kurulan iletişim,

Bu yöntemler özel medyumların genel iletişim kurdukları yöntemler arasındadır. Bazı medyumlar tırnakları ile algıladıkları sinyallerle, bazı medyumlar sadece kulağa gelen titreşim ve sinyaller ile iletişim kurar ve diğer iletişim yöntemlerini tercih etmektedirler.

Altıncı His İle İletişim Kurmak

Gerçek olan medyumda doğuştan gelen psişik güçler altıncı hislerinin fazlasıyla gelişmesini sağlar. Medyum nedir cümlesinin tam açıklamasına gelirsek, bu eşsiz özellik olan düşünülenleri algılama, zamanla her şeyi öncesinde hissetme, zihinlerde algılanan sinyallerin veya zihinlere farklı sinyal gönderilmesi gibi güçleri ortaya çıkmasını sağlar. Medyumlar için düşünce gücü tanımı insanlar arasında altıncı his olarak bilinmektedir. Düşünce gücü çok güçlü olan özel medyumlar herhangi bir konu üzerine fazla yoğunlaştıklarında yoğunlaştıkları konu ile ilgili değişik sinyalleri algılamaya başlarlar. Algıladıkları sinyalleri farklılaştırarak düşünce haline getiren yetenekli medyumlar bu özellikleri ile hem zihinsel düşünceleri algılayabilir hem de bu dünyadan ayrılmış olan ruhlar alemi ile iletişim kurabilirler. Bu sırada farklı sinyalleri ve titreşimleri dönüştürürlerken kendi kendilerine konuşabilirler.

Kulağa Gelen Sesler İle iletişim Yöntemi

Ruhlar alemi ile iletişim kurarken kullandıkları yöntemlerinden biri olan kulağa gelen farklı sesler ve farklı titreşimler ile ruhları algılayan medyumlar kulaklarına gelen sinyaller, titreşimler ve seslerle etkili iletişim kurarlar. Bu iletişim yöntemi ile iletişim kuracakları nesneler, canlıların ve ruhların kişilere ait özel eşyalar veya nesneleri kullanan medyumlar bu nesneler ve eşyalar aracılığıyla çevrelerindeki farklı seslere ulaşmaktadırlar.

Tırnaklara Bakarak İletişim Kurmak

Psişik güçleri üst düzeyde olan özel medyumların tercih ettiği ve deneyimli oldukları bir yöntem olan tırnaklara bakılarak iletişim kurmak yönteminde, karşısında olan kişinin tırnaklarına bakarak tırnak üzerindeki bulunan haritalar aracılığıyla konu hakkında bilgi topluyorlar. Altıncı hisleri çok kuvvetli olan özel medyumlar genellikle tırnaklar üzerinden kolaylıkla iletişim kurmayı tercih ediyorlar. Bu tarz ile iletişim kuran yetenekli medyumlar profesyonel olarak yüksek başarı oranı sağlıyorlar. Psişik güçleri üst düzeyde olanlar için kişilerin tırnaklarını televizyon ekranı gibi izler ve ihtiyaç duydukları bilgileri toplayabilirler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now