İyileştirmek İçin Güçlü Mumlar

Hayatın çılgın temposu, bu tarihsel dönemde birçok insanı rahatsız eden ekonomik sorunlar, gündelik kaygılar ve endişeler stresin başlıca nedenleri arasındadır. Bu yüzden bugün, şifalı mumlar hakkında daha fazla şey öğreneceğiz! Stresli durumlar, çiftin dengede olmadığı sağlıksız duygusal ilişkilere veya iyi bir kişisel gelişim yolunu tamamlamaya yardım etmeyen olumsuz insanların varlığına kadar izlenebilir.

Stres, bir kişinin psikofiziksel sağlığı üzerinde uykusuzluk, baş ağrısı, sindirim güçlükleri ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi birçok olumsuz etkinin taşıyıcısıdır. Ancak stresi etkili bir şekilde ortadan kaldırabilecek çok sayıda çözüm vardır; Bunlardan ilki aromaterapidir, çoğu resmi bitkide bulunan özleri kullanan ve vücut üzerinde antidepresan bir etki yaratan fiziksel ve zihinsel yönler üzerinde hareket eden özel bir bütünsel tekniktir.

Tedavi amaçlı kullanılan kokulu mumların kokuları ve aromaları duygusal alanı, beynin bilişsel alanlarını ve bağışıklık sistemini harekete geçirir. Orta Çağ’dan beri revaçta olan çok eski bir uygulamadır, ancak yirminci yüzyılda aromaterapiye olan ilgi katlanarak artarak tüm dünyadaki doktorların ve terapistlerin dikkatini çekmiştir.

En Şifalı Mumlar

Hastalıkla savaşmak ve sihirli bir iyileşme sürecini kucaklamak için en uygun kokulu mumların kısa listesi;

  • Lavanta mumu: Mükemmel bir sakinleştirici etkiye sahiptir ve sinirlilik ve kaygıyı azaltmanın yanı sıra uykuyu teşvik eder.
  • Limon balsamı mumu: gastrit atakları ve çarpıntı gibi anksiyetenin tetiklediği tüm psikosomatik mekanizmalara etki etmeyi başardığı için tüm endişeli konular için bir çare.
  • Bergamot mumu: Anksiyete ve uykusuzlukla mücadele ederek sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etki yaratır.
  • Sardunya mumu: Aroması, hayal gücünü ve sezgiyi harekete geçirmek için endikedir. İç duygusal alanıyla temasa geçmek isteyenler için uygundur.
  • Papatya mumu: İçgüdüsel insanlar için tavsiye edilir, duygusal dengeyi bulmaya ve panik ataklarla savaşmaya yardımcı olur. Uyku bozukluğu olan çocuklar için uygundur.
  • Sandal ağacı mumu: Meditasyonda çok etkilidir, maneviyatı teşvik eder.

 

Mumları İyileştirmek İçin En Güçlü Renk

Mavi veya açık mavi, iletişimi, şifayı ve huzuru destekleyen renktir. Enerjisi ruhun, yaratıcılığın, ilhamın, sakinliğin ve sabrın faaliyetini harekete geçirir. Jüpiter’in veya Zeus’un rengidir.

Mavi mumlar ritüellerde her türlü kötülüğü engellemek, şansa başvurmak, etkili insanlardan korunmak ve sağlık ve esenliği yeniden kazanmak için kullanılır. En iyi seçenek, belirli bir hedefe odaklanmanız gereken, ancak mavi renkte olması gereken bitkinin özelliklerine sahip kokulu bir muma sahip olmaktır.

Şifa Ritüeli Mumlarla Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce, ağır enerjiyi serbest bırakmak ve konsantrasyonu artırmak için kısa bir meditasyon seansı önerilir. Bu, olumsuz etkilerle temas halinde olan yorucu bir günün ardından belirli bir şekilde yapılmalıdır.

Ardından, mumları nasıl düzenleyeceğinize karar verirsiniz. Bunu yapmadan önce beyaz bir bezle tek yönde hareket ettirilerek temizlenebilirler. En iyi aranjmanı seçtikten sonra, yere oturun ve mumları etrafına dizerek onlara kutsamalar gönderin.

Mumlar Nasıl Düzenlenir?

Üçgen

Üçgen halinde düzenlenecek 3 mum kullanarak mum yakma işlemi yapmak mümkündür. Kendimizi bu formun içine yerleştireceğiz. Üçgen bir tezahürün sembolüdür ve her şeyi büyütür.

Kare

Meydanın 4 köşesi çok önemli bir sembolizmi temsil ediyor. Kare kendi içinde dengeleyici bir kuvvet içerir; her şeyin köküdür. Dördüncüsü düzen, bütünlüktür.

Çember

Bu formu kullanarak ritüeli gerçekleştirmek için, daire şeklinde düzenlenecek 12 mum kullanılabilir. Korumanın yanı sıra doğum ve yeniden doğuş döngüsünü temsil eder. Daire, doğadaki tüm döngülerin sembolüdür. Doğum, büyüme, geçiş ve yeniden doğuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now