Daha İyi Bir Uyku İçin Ritüeller

Görünüşe göre bu duyguları çok iyi biliyorsunuz – yorgunluk, pijamalarınızdan çıkmama dürtüsü sadece kendimizi uyumadan önce olduğumuzdan iki kat daha yorgun kalkmak için erken uyuyorduk. Neden diye kendinize sordunuz mu? Bazılarınız kafeinli içecek içmeyi bırakmış olabilir. Birkaçı bu duyguları görmezden gelmek için çok meşgul olabilir veya bazılarınız bu kalıpları hiç fark etmemiş olabilir ve birçoğu tıbbi tavsiye almış olabilir. Daha fazla uzatmadan, bu makalenin amacı bir büyü aracılığıyla geceleri daha iyi bir uyku çekmenize yardımcı olmaktır.

Neden uyku ritüeli? Çoğumuz, genellikle kendimizi yatağa yatırdığımız, gözlerimizi kapattığımız ve vücudumuzun uykuya dalmasına izin verdiğimiz tipik rutinlerde iyiyiz. Tıpkı bugün nasıl hareket ettiğimizin, gelecek olanların olasılıklarını göstermesi gibi, yatmadan önce yaptığımız şey, ertesi gün yataktan kalktığımızda ne kadar etkili olacağımız üzerinde önemli bir etkiyi belirler.

Odanızı Hazırlamak

Bu ritüelde yatak odanız sığınağınızdır. Her bilincin ve yarı bilincin buluştuğu yerdir ve kişi temizlik ve rahatlığın bizi içsel tanrısallığımıza daha iyi bağladığını hatırlamalıdır – her zaman tutkulu, sevgi dolu, huzurlu ve yüksek gerçek benliğimiz. İşte göz önünde bulundurmanız gereken önemli şeyler;

  • Eşyalarınızı istediğiniz gibi halledebilirsiniz, ancak yatağınızda yastıklarınız, yorganlarınız ve iyi bir gece uykunuz için gerekli diğer nevresimler dışında hiçbir şey olmadığından emin olabilirsiniz.
  • Yatak odanızı ve yastık alanınızı temizleyen ve arındıran sakinleştirici sisler püskürtün. Niyetiniz olarak bu yerin huzur ve rahatlamadan başka bir şey bulamayacağınız ritüel alanınız olmasını sağlayın.

Uyku

Sıcak Banyo

Daha önce tartıştığımız gibi, temizlik ve rahatlık zihnimizi dağıtır ve bizi içsel tanrısallığımıza daha iyi bağlar ve bu sadece çevremiz için değil, kendimiz için de geçerlidir. Yıkanmak, kendinize zaman ayırmaktır – yorucu ama anlamlı bir günün ardından cömertçe kendinize vermeniz gereken bir zaman – birçok insan için aynı zamanda gün içinde ekrana yakın olmadıkları tek zamandır, bu da zihne daha fazla sakinlik sağlar. Banyoda, bunu sadece vücudunuzdaki fiziksel kirleri temizlemek ve yıkamak olarak değil, tüm olumsuzlukları (iğrenme, üzüntü, korku vb.) ortadan kaldırmak ve kendinizi bir kez daha, ertesi gün tam bir coşkuyla hazırlamak olarak düşünün.

Vücudunuz tapınağınızdır ve her sihrin başladığı yerdir. Ve vücudumuzda izin verdiğimiz şeylere dikkat etmeli, böylece kendinizi temizlerken banyo tariflerinizi seçmelisiniz. Banyo yağlarının kullanımı cildinizi daha yoğun canlandırırken daha da önemlisi tedavi edici özelliğinden dolayı ruhunuzu erdemli bir şekilde sakinleştirir. Lavanta Yağı, Bergamot Yağı ve Tütsü Yağı kullanımı stresi azaltmaya ve daha iyi bir rahatlama deneyimi sağlamaya yardımcı olduğu için şiddetle tavsiye edilir.

Masaj

Masaj terapisi vücudumuz, zihnimiz ve ruhumuz arasında daha derin bir bağlantı ve denge sağlar. Bazılarınız, bunu günlük ritüel düşüncenize ekleyerek, bunu size doğru bir şekilde yapması için bir masaj uygulayıcısına ihtiyaç duyduğunuzu ekliyor olabilir. Endişelenmeyin, kendi kendine masaj diğer masajlar kadar önemli ve etkilidir. Vücut yağı veya vücut losyonu kullanımı, özellikle Lavanta ve Bergamot içerikli olanlar, eklemlerinizin ve kas ağrılarınızın rahatlamasına ve sakinleşmesine izin verdiği için çok işe yarayacaktır.

Meditasyon

Şahsen, bu yatmadan önce en çok beklenen ritüeldir. Düşünmek ya da meditasyon yapmak, bize huzur ve mutluluk sağlamada kendine özgü bir sınıf olduğundan, her gün uyumadan önce nihai hedefimiz olması gereken yüksek benliğimizle konuşmamızı sağlar. Henüz yorgun değilseniz, beyin aktivitenizi arzu ettiğiniz sakinliğe, Alfa dalgalarına indirmenize yardımcı olabilir, bu da gevşemenizi, sakinliğinizi artıracak ve berrak rüya görmeniz için uykunuzu derinleştirecektir.

Düşünmeyi zor bulabilenler için, dünyada bilinen hemen hemen tüm geleneklerde yağ ve tütsü kullanımı uzun zamandır gözlemlenmektedir. Bir tütsü yakmak ortamınızı arındıracak ve yatak odanızı meditasyon alanınız haline getirecektir. Negatif enerjiyi temizlemenize ve kendinizi pozitif titreşimlerle doldurmanıza yardımcı olacak tütsü seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now